Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

OIOM w Kostrzynie n. Odrą otwarty 2019-10-14

W Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą po rozbudowie i modernizacji został oficjalnie otwarty nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Rozbudowa kosztowała prawie 1,5 mln zł a część wyposażenia udało się zakupić dzięki pomocy sponsorów.

Na uroczyste otwarcie oddziału, które odbyło się dzisiaj przybyli przedstawiciele samorządu lokalnego, pracowników oraz darczyńcy. Prezes Grupy Nowy Szpital podziękował gościom i pracownikom szpitala za pomoc i zaangażowanie w realizację bardzo ważnej dla pacjentów inwestycji i zapowiedział, że jeszcze w tym roku w kostrzyńskim szpitalu rozpocznie się remont bloku operacyjnego.

Michał Wiśniewski, starosta Powiatu Gorzowskiego powiedział, że miał już okazję wcześniej oglądać oddział i jest pod wrażeniem tego, co udało się zrobić. Burmistrz Kostrzyna, Andrzej Kunt jako gospodarz miasta podziękował w imieniu mieszkańców za inwestycję w bezpieczeństwo zdrowotne i życzył, aby to miejsce było dobrym miejscem do pracy i dobrym miejscem do leczenia.

Nowy oddział został przeniesiony do niewykorzystywanej do tej pory części szpitala. Na pierwszym etapie remontu, wykonano prace rozbiórkowe. Zdemontowano część istniejących ścian działowych i instalacji. Następnie zostały wykonane nowe posadzki, przewody wentylacyjne oraz instalacje. Oddział po remoncie ma powierzchnię ponad 250 mkw. W zmodernizowanych pomieszczeniach wydzielono – salę intensywnego nadzoru, izolatkę, pomieszczenia dla personelu medycznego oraz zaplecze techniczno-magazynowe.

Oddział został wyposażony w nowy sprzęt medyczny, niezbędny do monitorowania funkcji życiowych: kardiomonitory, respiratory, pompy infuzyjne, Część kosztów zakupów nowego wyposażenia, łóżek i aparatury medycznej pokryli sponsorzy: przedsiębiorstwa z Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, WOŚP oraz indywidualni darczyńcy. Łącznie na wyposażenie przeznaczono około 270 tys. zł z czego 67 tys. szpital otrzymał od sponsorów.

Na oddziale intensywnej terapii hospitalizowani są pacjenci, wymagający stałego monitorowania oraz wspomagania funkcji życiowych z powodu ciężkiego stanu ogólnego, niewydolności oddechowej, krążeniowej lub wielonarządowej. Do zadań oddziału należy również przygotowywanie pacjentów do zabiegów i operacji czy opieka pooperacyjna. Kostrzyńskim OIOM od 3lat kieruje dr Julia Zatorska.

Pomoc przy wyposażeniu oddziału przekazali:
Prezes KSSSE Krzysztof Kielec
Prezes ICT Michał Wrembel